Последни новини:  Награждаване на победителите в математическия турнир Иван Салабашев - 2010   Класиране на математическия турнир Иван Салабашев - 2010   Класиране на математическото състезание „Европейско кенгуру” - 2010 г. - Пловдив http://smb-plovdiv.org/EK2010_tablitsa_Plovdiv.htm   Награждаване на победителите в математическия турнир Иван Салабашев

14.12.2018 - Математическото състезание „Европейско кенгуру”

Уважаеми дами и господа, Всяка година по решение на Европейската асоциация „Кенгуру без граници” в цяла Европа, Канада, Мексико, Бразилия, Грузия и Казахстан се провежда математическото състезание „Европейско кенгуру”. МОН съвместно със Съюза на математиците в България ежегодно провеждат състезанието и в нашата страна. В Пловдив състезанието се организира от РИО на МОН, СМБ – Пловдив и Факултета по математика и информатика при Пловдивския университет “Паисий Хилендарски”. То ще се проведе на 24 март 2007 г. в СОУ „Св. Софроний Врачански”, ЖР „Тракия”. Начален час на състезанието е 11:00 часа. Времетраенето е 75 минути. Състезанието ще бъде на български и френски език според желанието на учениците (желанието за езика се дава при самото записване за участие). Попадналите в националната класация ще бъдат поканени за участие във финалния (очен) етап (кръг), който ще се проведе на 10 юни 2007 г. в София. Всички участници във финалния етап ще получат сертификат за участие. Съгласно Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби, за класиралите се от първо до трето място в петте възрастови групи (3-4, 5-6, 7-8, 9-10 и 11-12 клас) 15 души, ще бъде организиран официален коктейл, на който те ще получат дипломи, подписани и тържествено връчени от Министъра на образованието и науката, като разходите им по престоя ще бъдат за сметка на мероприятието. Същите ще ползват привилегията за получаване на стипендии по цитираната по-горе наредба. Съгласно регламента за прием в специалностите на Факултета по математика и информатика при Пловдивския университет “Паисий Хилендарски”, за конкурсна оценка се признава и отличното представяне в регионални и национални състезания, организирани с участието на факултета. И от това състезание ще се признават конкурсни оценки 6.00, 5.80 и 5.60, ако резултатите на зрелостниците покрият съответните критерии. И тази година експериментално в състезанието ще участват ученици в неравностойно положение. За всички тях ще има специална тема. Разпределението по възрастовите групи е следното: І група - 2 клас (18 задачи), ІІ група - 3 и 4 клас (24 задачи), ІІІ група - 5 и 6 клас (30 задачи), ІV група - 7 и 8 клас (30 задачи), V група - 9 и 10 клас (30 задачи), VІ група - 11 и 12 клас (30 задачи). За всички групи времетраенето е 75 минути. Второкласници не участват в състезанието на френски език. Класирането на участниците на френски език е отделно от останалото, но се извършва по същия начин и по класове. Френските текстове отговарят на българските, както следва: Epreuve Ecoliers = ІІ група, Epreuve Benjamins = ІІІ група, Epreuve Cadets = ІV група, Epreuve Juniors = V група, Epreuve Etudiants = VІ група. Вноската за правоучастие е в размер на 5.00 (пет) лева. Записване за участие и внасяне на вноска правоучастие се извършва не по-късно от 21.03.2007 г. (сряда). Записването за участие става в СОУ „Св. Софроний Врачански”, гр. Пловдив, ЖР „Тракия” при г-жа Веселина Вълканова всеки понеделник, сряда и четвъртък от 13:00 до 16:30 часа. СМБ-Пловдив разполага със специализиран уеб сайт http://www.smb-plovdiv.org, на който ще бъде изнесена допълнителна информация за състезанието, включително и самото класиране след него. За допълнителни подробности по самото състезание може да се изиска информация на e-mail: aii@pu.acad.bg 08.03.2007 г. Председател на СМБ-Пловдив: гр. Пловдив /доц. д-р Антон Илиев/